Költöztetés árak Budapesten – összehasonlítás

Szerző: | dec 8, 2020 | Költöztetés

Ha beírjuk a Google keresőbe a költöztetés árak Budapesten kifejezést a szemünk is káprázik a rengeteg lehetőségtől. Amikor épp a költözést tervezzük, amúgy is nagy procedúra elé tekintünk. Nem biztos, hogy a káosz és őrület elkezdését az áttekinthetetlen ajánlat-rengeteg átböngészésével szeretnénk tölteni. Ezért segítségül egy áttekintést nyújtunk a budapesti költöztetési árakról.

Ha költöztető céget szeretnél választani, érdemes figyelembe venni azt a pár jótanácsot, amit nyújtunk, hiszen – lévén mi is költöztetéssel foglalkozunk – van némi betekintésünk a konkurenciához és ismerjük az összes trükköt, ahogy – sajnos – néhány költöztető cég megpróbálja majd belőled kivasalni az utolsó fillért is.

Költöztetés árak – Mindenki meg szeretne élni

Ha költöztető céget keresel, egy kicsit érdemes belelátni az ő fejükbe, hogy hogyan gondolkodnak és sok kellemetlenségtől megkímélheted magad.

Teljesen természetes emberi hozzáállás, hogy mindenki a lehető legkevesebb munkával a lehető legtöbb pénzt szeretné keresni. 

Nehéz lesz olyan költöztetőt találnod, aki mosolyogva viszi fel a 150 kilós tömörfa bútort a panellakás 10. emeletére és ezért nem kér semmit. 

Ugyanakkor biztosan repesni fog minden szállító az örömtől, ha azt mondod neki, hogy csak a nagyi karosszékét kell átvinni a szomszédba és kifizeted neki a teljes napját. 

Szóval a két véglet között a jogos elvárásod, hogy korrekt pénzért korrekt munkát végezzenek.

 

Költöztetés hirdetések mennyibe kerül a költözés

„Költöztetés Fix Áron”

„Költöztetés Olcsón Garanciával”

„Rejtett költségek nélkül”

Egy olcsó költöztetés hirdetésben, amivel találkoztunk 2500 Ft/óra díjjal reklámozta magát a cég. Az oldalukra kattintva, már egyből kiderült, hogy a címben hirdetett összeg csak egy álom. Az oldalukon rögtön 5500 Ft/óra díjjal találkoztunk! Gondolj csak bele! Rögtön az elején csúsztatással kezdik. Beengednéd őket a lakásodba?

Egy szintén olcsónak számító rakodó óradíj amivel találkoztam 2500Ft/óra/fő, ami tényleg eléggé csalogató, de az autót külön kell kifizetni, ami kitette két rakodó díját azaz 5000Ft/órára taksált! Tehát vegyünk 3 ember x 2500 Ft/óra = 7500 Ft/óra + az autó 5000Ft/óra az összesen 12 500 Ft/óra. Ha visszaszámolod az 4133Ft/óra/ember. Ja! + ÁFA  

A reálisnak látszó hirdetéseknél (ahol nincsenek kiugró rejtett költségek) 4500 Ft/óra díjtól kezdődnek a költöztetési díjak, egy fő rakodóval. 

A fent említett ÁFA, minden szállítóra vonatkozik, ahol bruttó árat tüntetnek fel, ott ezt kifejezetten kihangsúlyozzák, de üzleti szempontból leginkább nettó árat jelölnek meg, mert az alacsonyabb.

Milyen tényezők befolyásolják az árat

Sok cég különböző tényezők alapján kalkulálja a költöztetés díját, ezek:

Hányadik emeletre kell fel/levinni a bútorokat

Ez sokszor teljesen indokoltan befolyásolja az árat. Pl. van-e lift az épületben, beférnek-e a bútorok a liftbe, mekkorák a lépcsőfordulók. Ha fix áron hirdették a költöztetést, akkor itt már alkunak nem lesz helye. Érdemes ezért előtte letisztázni ezeket a részleteket. 

Az emeletdíjak 3000Ft-

Hány ember fog dolgozni

Az óradíjat rendszerint a rakodó emberek számával szorozzák fel. Itt érdemes odafigyelned arra, ha jó áron szeretnél költözni, hogy valójában hány emberre lesz szükség. Ha van néhány nehéz tárgy és kevés az ember hozzá, akkor bizony meg is akadhat a folyamat és ott álldogálhatsz egy félig kipakolt lakásban amíg megérkezik az erősítés. 
Ha túl sokan jönnek, pl. a lift lassú, vagy kicsi a hely, akkor lehet, hogy 1 ember szinte mindig üresjáratban van, az óra pedig ketyeg neki is.  

Hány ember fog DOLGOZNI? Nos, találkoztunk már olyannal, hogy a sofőr nem pakolt. Ezt is érdemes tisztázni. 

És sajnos van még egy tényező amire nagyon-nagyon figyelj oda. Sok helyről hallom vissza, hogy el-eltűnnek tárgyak a költöztetés közben. Erről fogunk még cikket írni, de ha nagy a nyüzsi az lehetőséget tud adni arra, hogy egy-egy embert figyelmen kívül hagyj és bizony előfordulhat, hogy az olcsón megrendelt költöztetés díját, kiegészítik néhány felelőtlenül elpakolt holmival. (Minden dobozt zárj le, ragassz le és címkézz!)  

Hány fuvar lesz előreláthatóan

Ez az egyik legfontosabb tényező és nagyban függ attól is, hogy mekkora autóval érkeznek. Mindenképpen tisztázd ezt előre, mert kisebb autóval lehet, hogy többször kell fordulni így mindjárt megugrik a kilométer díj, az óradíj és a parkolási költség is.  

Mekkora teherautóval jönnek

Ahogy láthatod a teherautó mérete egy újabb tényező és legtöbb helyen tonnára adják meg, amivel nem sokra mész. Két dolog fontos számodra, a raktér mérete és a teherbírás, magyarul mekkora térfogatot és mekkora tömeget tudnak felpakolni. A tömeg általában nem szokott problémát okozni, hacsak nem páncélszekrényeket gyűjtesz, a térfogatot pedig viszonylag könnyen meg tudod határozni egy mérőszalag segítségével. A befoglaló méretek lehetnek még kérdésesek, mekkora a legnagyobb tárgy amit el kellene szállítani. Egy profi költöztető cég a megrendelés során ezeket tisztázza és segít benne. Kellemetlen és főleg költségnövelő, ha amiatt kell mégegyszer fordulni, mert kicsinek bizonyult a raktér. 

Milyen távolságra lesz a fuvar

Ez viszonylag könnyen számítható, ha km díjat is megadott a szolgáltató. A km díjak 110-250 Ft között mozognak és a kalkulációhoz az alábbiakat vedd figyelembe.

Van ahol számítanak kiszállási díjat és van ahol zónákra van osztva a fuvardíj. Az autópályadíjat van ahol nem számítják fel külön, de 3000Ft/alkalom az általános ára.

Az óradíj általában a fuvar idejére is ketyeg, ezért érdemes megnézned, hogy milyen útvonalat választanak, főleg, ha nagyobb távolságról van szó – ugye milyen sok trükk van? Egy Debrecen – Budapest viszonylatban simán rá lehet tenni 40-50 percet és 30-40 km-t ami pont elég arra, hogy megebédeljen a csapat – a te pénzeden és az olcsó költöztetés mindjárt nem annyira olcsó. 

Vannak cégek, akik a visszaútra is számítanak fel díjat, ez teljesen indokolt lehet és érdemes ezt is tisztázni még a megrendelés során. 

Mikor ketyeg az óradíj

Az óradíj számítása, érkezéstől, vagy indulástól számítódik, hiszen akár 20 percig is lehet parkolót keresni egy zsúfolt helyen. 

Jótanácsként: ha van autód érdemes foglalni egy helyet a teherautónak. Mindenki jobban jár vele.

Költöztetés árak – Előleg

Nos, mivel költöztető céget a hülye is tud csinálni, kell egy teherautó, „mindegy csak menjen!” egy-két hórukkos szaki és már dübörög is az üzlet, éppígy a megrendelők oldaláról is találkoztunk már visszaélésekkel. Teljesen természetes, hogy egy költöztető cég előleget kér. Ennek összege 30-50% között mozog, de van, hogy a teljes díjat elkérik előre. Szíved joga, hogy megbízol-e bennük annyira, hogy ezt kifizesd. 

Az előleg kifizetésekor mindenképpen tisztázd, hogy a hátralévő összeg mennyi és mikor kell kifizetned, valamint azt, hogy mi történik akkor, ha valami oknál fogva mégiscsak meghiúsul a költözés.  

Költöztetés árak kiszámítása kalkulátorral

Nagyszerű találmány, hogy a XXI században egy weboldalon ki tudod számítani, mégis mennyibe fog kerülni a költöztetés, ha van időd és türelmed hozzá. Én profi költöztetőként kipróbáltam már néhányat és még így is 20-30 percembe került némelyikkel megbírkoznom, annyi kérdést tettek fel. Aztán gondoltam ráveszem a marketinges és webfejlesztő csapatomat, mert ez biztosan nagyszerű dolog lehet. A következőket válaszolta:

„Van egy pszichológiai effektus, amit úgy hívnak, hogy dollárárverés-játék. Tehát, ha az ügyfél kitölt egy ilyen kalkulátort azzal időt és energiát fektet bele, hogy a cégeddel kapcsolatot létesítsen. Az emberi elme úgy működik, hogy minél több energiát fektetünk valamibe, annál értékesebbnek tartjuk és annál inkább ragaszkodunk hozzá. Tehát kitölti az ügyfél a kalkulátort ami egy csomó idő és energia és, ha választ kap rá, akkor könnyebben fog veled szerződni, mert szeretné, ha a befektetése megtérülne – ez nem tudatos folyamat, hanem tudatalatti manipuláció ami nagyon jól működik, sok marketinges fogás ezen alapul.”

Szerintem jobban jársz, ha telefonon érdeklődsz előbb. Egy telefonos kapcsolatfelvétel sokkal személyesebb: megismered a hozzáállásukat és jobban meg tudod ítélni, hogy mennyire bízhatsz bennük. Fel tudsz tenni olyan kérdéseket, amikre a kalkulátor kitöltése során nincsen módod és kiszámítanak helyetted mindent, sokkal gyorsabban és még időpontot is tudsz egyeztetni. 

A költöztetés ára függ az időponttól

Néhány cég ajánl azonnali költöztetést. Van ahol ennek a díja +1 óra és van ahol 20-30% sürgősségi felárral számolnak. 

Ugyanez vonatkozik a hétvégi, ünnepnapi és éjszakai munkákra is. 

A költöztetés ára – költözési kellékek

 

Ahogy haladtam az elemzéssel, egyre bonyolultabbá vált a kép.

A kartondoboz ára 300Ft/db körül mozog, de van ahol úgy hirdetik magukat, hogy ingyen biztosítják a dobozokat. 

Érdemes megkérdezni, hogy kinél marad a végén, a kicsomagolás után és hogy mekkora a doboz, valamint milyen a teherbírása. 

A zsugorfólia – más néven sztreccsfólia- ára 2200-3000 Ft körül mozog tekercsenként. A tekercs hossza és a fólia vastagsága fontos paraméter. Általában 50cm széles és 150-200m között van egy tekercs.

Buborékos fóliát láttam 400 Ft/méterért és van ahol ingyen biztosítják a költözéshez. Van ahol tekercsre adják 1200 Ft/tekercs áron. 

 

Fontos paraméter, hogy milyen széles és milyen hosszú, valamint érdemes megtudakolni, hogy milyen vastag, mert nem mindegy, hányszor kell beletekerni egy sérülékeny tárgyat. Például egy lépcsőházban szétnyíló rugós kanapéből elég nehéz kitakarítani a falmaradványokat, arról nem beszélve, hogy a falban okozott károkat is velünk téríttethetik meg esetenként. 

A csomagolóanyaghoz külön kiszállítási díjat is számolnak általában, ami 5000 Ft körül mozog. 

A minimum költöztetési díj

Ahol óradíj alapú elszámolás van és minden megkezdett órát ki kell fizetni általában 1 óra a minimum számlázási díj. 

A legtöbb szolgáltatónál 2 óra a minimum számlázási díj.

Csomagalapú díjakkal is találkozhatsz az induló árak 24 990 Ft-tól.